Autentické príbehy, nadčasové témy

Úspech je výsledkom ľudského postoja

0

Jack Canfield pôsobí vo svete biznisu už niekoľko rokov a stále si udržiava vysoký kredit. Nie, nepatrí k manažmentu žiadnej medzinárodnej spoločnosti, ani k „spasiteľom“ súčasnej ekonomickej situácie. Pomáha ľuďom kráčať za svojím životným cieľom. Jack je „spíkrom“ a autorom nezabudnuteľných motivačných kníh.

Pokiaľ patríte k milovníkom kníh, neustále okupujúcich kníhkupectvá či internetové predajne, tak ste sa s menom Jacka Canfielda určite stretli. Má za sebou brilantnú kariéru a autorsky sa podpísal pod také ťaháky motivačnej literatúry, ako Slepačia polievka pre dušu, Milionárom za minútu, Aladinov faktor, Pravidlá úspechu. Z každej strany týchto kníh sa vylieva neobmedzené množstvo pozitívnej energie, čo v dnešnej dobe považujú mnohí odborníci za najúžasnejší kapitál moderných manažérov. Pokiaľ sa človek zmieta v „istej neistote“ určite nebude schopný vynaložiť úsilie na splnenie naplánovanej úlohy. Možno práve zoznámenie s jeho  myšlienkami dokáže ľudí pozitívne motivovať i v tomto náročnom čase, kedy slovo úspech nie je najčastejšie používaným.

Mnohí z vás už poznajú chuť úspechu, iní sa vydali na cestu, ktorá je na začiatku taká kľukatá, nekonečná, plná prekážok. Prinášame vám niekoľko návodov na úspech, ktoré pripravil Jack Canfield.

1. Prevezmite sto percentnú zodpovednosť za svoj život.
Jeden z najväčších výmyslov v ľudskej existencii je spoliehanie sa na bytosť, ktorá riadi naše životy a konanie. Jedinou osobou zodpovednou za svoj život ste vy.
2. Poznať svoje poslanie.
Každý z nás prišiel na tento svet s určitým poslaním. Všetci úspešní ľudia kráčajú za svojím cieľom a podriaďujú mu všetko konanie.
3. Rozhodnúť sa, čo chcete.
Väčšina ľudí nedosiahne na najvyššiu métu z jednoduchého dôvodu. Nedokáže po celý svoj život identifikovať, čo chce vlastne v živote dosiahnuť.
4. Verte, že je to možné.
Myseľ je dôležitým nástrojom bytia človeka. Aké príbehy vykresľujete vašej mysli, tak ich formuluje vaše vedomie navonok v  konkrétnom živote a konaní.
5. Verte si.
Pokiaľ chcete siahnuť na svoj cieľ, musíte dokonale veriť svojím schopnostiam a využiť na tejto ceste svoje znalosti a talent. Želané výsledky sa priblížia prekvapujúco rýchlo.
6. Staňte sa obráteným paranoikom.
Predstava jednoduchej cesty k úspechu je prchavá ako éter, ale bez konkrétneho cieľa a predstáv ako úspech dosiahnuť nie je možné zabezpečiť si prakticky žiadny pozitívny výsledok. Takže drobné preháňanie neuškodí. Myslite len na úspech.
7. Uvoľnite sily potrebné k dosiahnutiu cieľov.
Odborníci v oblasti motivačnej literatúry, skúmania úspechu a života úspešných ľudí poznajú, že myslenie je najväčšou devízou človeka. Vďaka tvorivému mysleniu si každý z nás vytvára svoj vlastný životný príbeh, zastáva konkrétne miesto v ľudskom  rebríčku hodnôt. Takmer všetci úspešní ľudia dokázali v určitom období svojho rozvoja charakterizovať svoje potreby a predstavili svoje idey, ktoré naplnili. Niekedy aj dobrá myšlienka dokáže zázraky.

Peter Fritz          Photos: Tim Pearson /Jack Canfield press

www.jackcanfield.com