Autentické príbehy, nadčasové témy

Veľká oslava v Porsche Design: otvorili 100. obchod

0

Skupina Porsche Design Group má v týchto dňoch skutočný dôvod na oslavu. V indickom Dillí totiž otvára v poradí svoj stý exkluzívny obchod. Informácie o výraznej expanzii teda skutočne neboli iba prázdnymi rečami.

Žiadna kríza

„Len od októbra do decembra minulého roka sme otvorili 15 nových obchodov po celom svete,“ hovorí Dr. Jurgen Gessler, výkonný riaditeľ skupiny Porsche Design. „Skutočnými lahôdkami boli naše nové obchody v Las Vegas Düsseldorfe. Prvá predajňa v Indii je pre nás novým míľnikom. A prekonali sme ho,“ dodáva Gessler. Podľa jeho slov takáto expanzia zabezpečí, že značka Porsche Design sa ešte viac dostane do povedomia verejnosti.

Je skutočne obdivuhodné, ako sa tejto značke darí aj v súčasných „ťažkých časoch“. Ešte v auguste minulého roka mala po svete iba 81 obchodov. V septembri pribudol nový v Singapure, neskôr v Düsseldorfe, Las Vegas, Sao Paulo a Rio de Janeiro, Knokke, Hongkongu, Sydney, Aténach a Thessaloniki, Záhrebe, Istanbule, Bejrúte, Tokiu, Londýne, Shenzhene a tiež v Ningbo. Expanzia má podľa vedenia spoločnosti zabezpečiť, že k zákazníkom a fanúšikom značky sa dostane väčšie množstvo ich obľúbených produktov z dizajnérskych kolekcií.


Nadčasová tradícia

Porsche Design je známym tvorcom funkčného, nadčasového a čistého dizajnu. Už od založenia tejto značky v roku 1972 vytvára nespočetné množstvo produktov, ktoré sa skutočne stali „klasikou“. Významným míľnikom v portfóliu Porsche Design sú napríklad športové slnečné okuliare. Tie táto dizajnérska firma nedávno predstavila v novej línii dokonca obnovený model okuliarov s označením P 8479.

Ocenenia

Našim čitateľom sú produkty série Porsche Design dobre známe. Ich kvalitu a exkluzivitu viackrát ocenili aj odborníci – napríklad nedávno v nemeckom Stuttgarte. Získali až tri ceny iF Product Design Awards. „Bodovali“ vtedy okuliare, topánky i mobilný telefón. iF Product Design Awards je pritom jednou z najvýznamnejších prehliadok dizajnérskych kúskov na svete. Má viac než 50-ročnú históriu.


Luxus od vedľa

Porsche Design je luxusnou značkou, ktorá sa zameriava na produkty inšpirované technikou a technológiou. Vznikla v roku 1972, založil ju  Ferdinand Alexander Porsche. Odvtedy sa Porsche Design vyznačuje čistým, nadčasovým a funkčným dizajnom. Portfólio značky zahŕňa doplnky pre pánov, elektroniku, kolekcie parfumov. Všetky výrobky sa navrhujú v Porsche Design Studio v Zell am See v susednom Rakúsku.

Jakub Steiner                                             Porsche Desing Press

www.porsche-design.com