Autentické príbehy, nadčasové témy

Vianoce s Porsche Design

0

Vianoce s Porsche Design

Obdobie úpenlivého zháňania vianočných darčekov pre svojich blízkych sa neodvratne blíži. Obyvatelia mesta Milliardcity si určite na darčekoch dajú záležať, avšak majú jednu veľkú výhodu – v ťažkom procese rozhodovania o tom, čím potešiť ľudí okolo seba, ich Milliardcity inšpiruje. Pánske doplnky značky Porsche sú nepochybne skvelou inšpiráciou, čo poviete?


Zlato, zlato, zlato

V predvianočnom čase prichádzajú takmer všetky svetové značky na trh so špeciálnymi výrobkami alebo vianočnými kolekciami. Porsche Design sa rozhodlo, že Vianoce 2009 sa ponesú v znamení zlata a stanú sa „Golden Christmas“. Pre pánov pripravilo Porsche „golden“ kolekciu hodiniek, slnečných okuliarov a  manžetových gombíkov. Všetky doplnky možno zakúpiť v originálnych Porsche Design Stores.

Tohtoročné Vianoce sú pre hodinky od Porsche výnimočné tým, že do obchodov prichádzajú prvé pánske „Dashboardy“ s prvkami z ružového zlata. Ich klasická elegancia dokonale kontrastuje so športovým a moderným dizajnom hodiniek. Vianočné Dashboardy však nie sú krásne len na povrchu, v ich vnútri bije precízne a presné srdce – rotorový systém ETA 2894-2.

Ďalší hodinársky kúsok od Porsche, Worldtimer P´6750, rovnako ponúkajú aj v zlatom prevedení. Výrobca ho definuje ako ideálny (nielen) vianočný darček pre ľudí, ktorí neustále cestujú medzi viacerými časovými pásmami. Worldtimer totiž disponuje jedinečným mechanizmom umožňujúcim hladký prechod medzi viacerými časovými pásmami.

Z pánskej kolekcie šperkov sú špeciálne na vianočný trh určené manžetové gombíky z 18-karátového, ružového zlata zdobené s piatimi onyxami a kryštálmi. Punc dokonalosti im vštepuje ručné leštenie.


Pôvod v Rakúsku

Porsche Design je luxusnou značkou, ktorá sa zameriava na produkty inšpirované technikou a technológiou. Vznikla v roku 1972, založil ju  Ferdinand Alexander Porsche. Odvtedy sa Porsche Design vyznačuje čistým, nadčasovým a funkčným dizajnom. Portfólio značky zahŕňa doplnky pre pánov, elektroniku, kolekcie parfumov. Všetky výrobky sa navrhujú v Porsche Design Studio v Zell am See v susednom Rakúsku.

František Kvarda         Photos: Porsche Design Press

www.porsche-design.com