Autentické príbehy, nadčasové témy

Vlastná jachta? To sú emócie a dokonalá spokojnosť / INTERVIEW

0

Vlastná jachta? To sú emócie a dokonalá spokojnosť / INTERVIEW

Je ženou, ktorá sa už roky stará o to, aby Monaco Yacht Show niesla punc najprestížnejšej jachtárskej udalosti na svete. Tvrdí, že luxus, to je najmä emócia. Ak ju nevyvolá, je zbytočný. Generálna riaditeľka MYS Gaëlle Tallarida nám pri príležitosti piateho výročia existencie značky Milliard Sun poskytla exkluzívny rozhovor.

Pani Tallarida, ako sa takej šarmantnej žene, ako ste vy, podarilo dobyť úžasný svet jácht, luxusu a stať sa šéfkou prestížnej Monaco Yacht Show?
Súčasťou tímu Monaco Yacht Show som sa stala v roku 1998. Odvtedy som pracovala na tom, aby sa táto udalosť vyvíjala a splnila očakávania trhu so superjachtami, ktorý vtedy prežíval boom. Stať sa súčasťou toho tímu a posunúť Monaco Yacht Show na vrchol bola pre mňa skutočná výzva. V roku 2006 som sa potom stala prevádzkovou riaditeľkou celej šou. Výkonnou riaditeľkou som od mája 2010.
Väčšou výzvou než svet luxusu bol vtedy pre mňa fakt, že sa môžem podieľať na organizácii takej významnej a veľkej udalosti. Samozrejme, to luxusné prostredie bolo a je mimoriadne príjemným bonusom. Skôr ako svet luxusu by som to nazvala prostredím, ktoré požaduje absolútnu dokonalosť.

Tento rok bol významný, pretože ste zaznamenali skvelý úspech, keď ste na MYS zaznamenali 33 000  účastníkov. V čom spočíva tajomstvo tohto zaujímavého čísla? Boli atraktívni vystavovatelia alebo nejaké výnimočné jachty?
Oblasť biznisu superjácht priťahuje – iste viete – tých najsolventnejších privátnych klientov. My ako organizátori pracujeme celý rok na tom, aby sa návštevníci podujatia cítili absolútne perfektne. Superjachting sa totiž stal absolútnym vrcholom životného štýlu bohatých. Aj preto sme sa rozhodli celú šou obohatiť o ďalšie prvky biznisu a pritiahnuť aj viac médií. A tak vznikla napríklad spolupráca s Ulysse Nardin či BMW, stali sa hlavnými sponzormi, alebo partnerstvo s „brandmi“ ako Baccarat, Opera Gallery a Sabrina Monte Carlo/Paola Lenti.

Monaco Yacht Show ponúka príťažlivú atmosféru v jednom z najvyhľadávanejších rezortov v Európe aj vo svete. Samotná výstava však prináša aj veľkú dávku luxusu. Čo by ste odporučili úspešným ľuďom, ktorí ju ešte nenavštívili? Prečo by mali prísť do Monaka?
Šou ponúka nekonečné možnosti, aby ste tam stretli kľúčových hráčov superjachtového priemyslu a vytvorili si s nimi kontakty. Kde inde na svete nájdete na jednom mieste špičkových dizajnérov, výrobcov či firmy ponúkajúce doplnky? Kde inde nájdete takú masu majiteľov jácht, nákupcov, predajcov, ktorí sa kochajú stovkou superjácht. A 40 percent z nich má svetovú premiéru. Ak si chcete kúpiť jachtu, „rande“ s MYS jednoducho nesmiete premeškať.

Výstavu charakterizuje aj úžasná atmosféra. Mohli by ste ju našim čitateľom priblížiť? Čo všetko môžu zažiť v Monaku počas MYS?
Nuž to nie je jednoduchá úloha, treba to zažiť. Je to ako bublina v časopriestore, ktorá trvá 4 dni do roka.

Ktoré z expozícií vystavovateľov vás najviac oslovili?
Všetci majú svoje špecifiká. Samozrejme, hlavnými hviezdami sú super- a megajachty. Tento ročník prekonal rekord – mali sme sedem jácht nad 70 metrov, priemerná dĺžka jachty bola takmer 47 metrov. Skutočne unikátne a svetové čísla.

Luxus sprevádza návštevníka na každom kroku. Preto je namieste spýtať sa vás, aký máte vzťah k luxusu… Čo pre vás znamená?
Môžete byť luxusom obklopený, koľko len chcete, ak ho neviete „použiť“, nemá pre vás význam a vlastne luxusom nie je. Pre mňa je luxusom unikátny zážitok, niečo, čo dokážete cítiť hlboko v sebe, nech je to čokoľvek. Prečo si vlastne kupovať jachtu? Biznismeni to robia, lebo im to dáva absolútny pocit hrdosti. Prenajať si jachtu alebo sa plaviť na jachte – to je zážitok. Ibaže mať vlastnú, to je dokonalá spokojnosť. Je to vec emócií.

Dollpem Media                                                                          Photos: MYS Press

www.monacoyachtshow.com