Autentické príbehy, nadčasové témy

Známe filmové miesta v Anglicku, kde si môžete vychutnať svadbu

0
Známe filmové miesta v Anglicku, kde si môžete vychutnať svadbu

Veľká Británia je jednou z historicky najbohatších destinácií na svete. Od škótskych hradov až po ikonické vidiecke panstvá, z ktorých každé má svoj vlastný fascinujúci príbeh. Práve tu nájdete  skvelé miesta, ktoré lákajú návštevníkov z celého sveta. A na mnohých z nich sa nakrúcali scény zo známych filmov.

 

Highclere Castle

Je situovaný sa v Highclere Parku v meste Newbury (Berkshire). Hradné sídlo Highclere je jednou z najpozoruhodnejších stavieb v Spojenom kráľovstve. Okrem toho zohralo významnú úlohu pri nakrúcaní obľúbeného seriálu Downtown Abbey. Samozrejme, do jeho útrob sa dostanú aj bežní smrteľníci. Napríklad si môžu záujemcovia prenajať celý hrad, napríklad pre svoj svadobný deň. Pre túto príležitosť získate k dispozícii celú budovu, ale aj krásne záhrady, ktoré sa nachádzajú na 5000 akroch.

 

Durham Castle

Hrad je známy najmä pre fanúšikov Harryho Pottera, keďže hral vo filmoch významnú úlohu. Tento svetoznámy hrad sa nachádza v meste Durham a patrí medzi svetové dedičstvo UNESCO. Rovnako aj na tomto mieste je možné usporiadať svadobný  deň.

Somerset House

Ďalšia z populárnych budov, tentoraz v Londýne. Somerset House sa nachádza na brehu Temže „The Strand“, čo znamená, že návštevníkom ponúka krásny výhľad na rieku. Objavila sa v mnohých filmoch, predovšetkým „Golden Eye – James Bond“ či vo filme „Sleepy Hollow“. Odohrala sa tu aj nezabudnuteľná otváracia scéna filmu Love Actually. Aj tu si môžete objednať svadobný obrad, pričom si hostia môžu vybrať mnohé z miestností a krídel, s kapacitou od 80 osôb.

 

Peter Fritz

Fotografie: Dreamstime