Autentické príbehy, nadčasové témy

Znovuzrodenie hotela Connaught

0

Connaught, legendárny hotel v londýnskej štvrti Mayfair – vybudovaný v roku 1897, otvoril po náročnej renovácii svoje brány na Carlos Place. Tím dizajnérov sa snažil do najmenšieho detailu obnoviť vzhľad izieb, apartmánov a celého interiéru tohto slávneho hotela.

Práve jeho vek mu skôr dodáva výraz zámočku, ako typického hotela s kopou izieb. Oveľa dôležitejšia je skutočnosť, že voľnú izbu tu nájdete veľmi ťažko. Pokiaľ máte záujem ubytovať sa v hoteli Connaught, musíte si izbu rezervovať už niekoľko mesiacov vopred. Ale k tomu, aby ste si skutočne mohli vychutnať čaro samotného hotela a pohodlie skvelej izby, alebo apartmánu, potrebujete doporučenie od niektorého zo stálych hostí. Potom vám už nič nestojí v ceste. Už príchod do hotela zmení vaše vnímanie, pretože namiesto obrovského, rušného vchodu, vás čaká malý, ale pritom príjemný, nablýskaný vstup.

Pred nedávnom prešiel nákladnou rekonštrukciou, ktorá priniesla hotelu lesk, ktorý si musíte vychutnať. K rekonštrukcii sa vyjadril aj Stephen Alden, CEO Maybourne Hotel Group:
„Obnovenie hotela Connaught, jednej z najvýznamnejších svetových adries, ho zaradilo medzi najluxusnejšie a najžiadanejšie destinácie. Zapojili sme do práce najtalentovanejších dizajnérov, ktorých úlohou bolo vytvoriť z hotela moderný stánok 21. storočia, ktorý však stále v sebe ukrýva autentické črty z minulosti. Chceme, aby sa stal obľúbeným miestom všetkých hostí“.

Podľa všetkého sa náročná rekonštrukcia hotela podarila na výbornú a dnes patrí k elegantným, vyhľadávaným miestam v Londýne.
Na obnovení slávy hotela Connaught sa podieľali mnohé významné osobnosti, ako napríklad renomovaná parížska dizajnérka India Mahdavi, ktorá svojím prístupom vliala do hotela novú dušu. Jej práca na Coburg bare je ukážkou zmyslu pre detail a dodržiavania tradícií. Takže po rekonštrukcii vám nehrozí, že by ste pocítili chlad modernej doby, skôr honosnosť starého Connaughtu. Samotný vrchol snaženia dizajnérky predstavuje práve Coburg bar. Ponúka komfort, luxus a príjemné teplo vďaka dvom elegantným kozubom umiestneným na každom konci miestnosti.
Ďalšou zaujímavou osobnosťou z Francúzska, ktorá sa pridala do tímu Connaught, je Hélene Darroze, ocenená dvomi Michelinovými hviezdičkami. Vo Francúzsku patrí k najuznávanejším šéfkuchárkam, v Paríži vlastní prestížnu reštauráciu Hélene Darroze. Momentálne pracuje aj v reštaurácii hotela Connaught, ktorá je známa ako Hélene Darroze at The Connaught. Tak ako Coburg Bar, navrhla dizajn reštaurácie jej krajanka India Mahdavi. Hélene však dozerá aj na všetky kulinárske aspekty hotela – vrátane The Gallery, ktorá ponúka pekný výhľad na Carlos Place a Mount Street.

Connaught hotel je situovaný na Mount Street v srdci Mayfair, v oblasti kde sa nachádzajú prestížne obchody, reštaurácie, vrátane butikov Marka Jacobsa, Balenciagu a Christiana Laubotaina. Dve z najkrajších londýnskych námestí – Grosvenor a Berkeley – sa nachádzajú blízko Connaught.
Hotel ponúka exkluzívne ubytovanie, ktorému osobitný charakter vložil dizajnér Guy Oliver. Preto nie je výnimkou, že v izbách použil príjemné farby a luxusné materiály. Pre hostí sú pripravené rôzne exkluzívne služby a concierge servis.

Podľa magazínu Travel & Leisure patrí do najlepšej tridsiatky hotelov sveta. Redakcia magazínu podala správnu informáciu, pretože Connaught patrí k obľúbeným miestam obyvateľov Londýna, ale aj návštevníkov hotela. Obľúbil si ho aj spisovateľ Peter Mayle, ktorý má na svedomí, že som svoju pozornosť venoval práve tomuto hotelu.

Možno v Londýne nájdete aj honosnejšie a slávnejšie hotely, ale určite nie s takou ponukou luxusu, pohodlia a služieb, aké dokáže ponúknuť len Connaught.

Peter Fritz      Photos: The Connaught Hotel

www.the-connaught.co.uk