Autentické príbehy, nadčasové témy

Benátky patria filmu

0

Benátky patria filmu

Ako každý rok, aj tento rok patria Benátky filmu. Okrem samotného filmu sa na pôde tohto mesta predstavujú rôzni sponzori, ktorí s radosťou spojili svoje meno so strieborným plátnom. K tradičným podporovateľom filmového umenia patrí spoločnosť Jaeger-LeCoultre. Svojou prítomnosťou v Benátkach oslavuje tvorivého ducha.

Kreativita, moment prekvapenia, pracovné nadšenie, ktoré charakterizuje filmové umenie je unikátne ako sám život, pretože vzniká ako výsledok snov a predstáv ľudí. Umenie odhaľovať umelcovu jedinečnú víziu sveta. Filmár, hodinár, herec, režisér … každý umelec je v podstate remeselníkom emócií. A práve v tomto roku chcel producent luxusných hodiniek Jaeger-LeCoultre  vzdať hold talentu tvorivých ľudí.

Benátky sú v tomto období kolískou filmu, keď prezentujú to najlepšie, čo sa v poslednom čase udialo v umeleckej brandži. Začiatok septembra patrí už 67. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach, ktorý šiesty raz sponzoruje spoločnosť Jaeger-LeCoultre. Táto známa značka počas festivalu predstaví svoje vlastné sny prostredníctvom štyroch výnimočných kreácií, z ktorých každá je oslavou na tvorivosti.

Za každým výnimočným výsledkom sa ukrýva vášeň, ktorá poháňa remeselníka, pričom vytvára kúzlo a dodáva iskru, ktorá rozvíja umelcovho ducha. Talent a remeselná zručnosť po stáročia prechádza z jednej generácie na druhú, pritom sa systematicky obohacuje o nové ľudské vynálezy a technologický pokrok. Vášeň by nebola vášňou, pokiaľ by len nečinne stála v kúte. Je v neustálom pohybe. A práve vášeň poháňa dopredu aj tvorcov v spoločnosti Jaeger-LeCoultre, ktorá sa rozhodla vytvoriť štyri modely exkluzívnych hodiniek, Svoju premiéru budú mať počas prestížneho gala večera v pondelok na budúci týždeň.

Štvoro hodiniek, štyri jedinečné modely z dielne Jaeger-LeCoultre prezentujú lásku k detailu. Kúzlo   je zakotvené v modeli Haute Joaillerie, ktorý prostredníctvom drahých kameňov predstavuje transformáciu rozprávkovej biele ruže. Pripomína skôr dielo benátskych umelcov, ktorí vždy stavili na individuálny prístup pri tvorbe slávnych karnevalových masiek už v 10. storočí, pričom využívali techniky, ktorých tajomstvo zostalo utajené až dodnes.

Svoj aktívny postoj k festivalu prezentuje Jaeger-LeCoultre prostredníctvom svojich unikátnych hodiniek, ktoré každý rok zdobia hviezdy filmového plátna. Aj tento rok tri unikátne modely spočinú na rukách hviezd. Modelmi Reverso budú ocenené herečky za najlepší ženský herecký výkon a ich mužskí kolegovia za najlepší mužský herecký výkon roka, a tiež hviezdy za najlepší film. Tak okrem tradičnej víťaznej trofeje Zlatého leva sa budú môcť pochváliť skvelými hodinkami. Budú vybavené lakovanou rytinou zobrazujúcou symbol benátskeho leva, a samozrejme, budú vyrobené ručne v súlade s najlepšími tradíciami, s nápisom „67. Mostra Internazionale d’Arte Cinematografica“.

NIPOS                                                              Photos: Jaeger-LeCoultre/Inmagine

www.jaeger-lecoultre.com