Autentické príbehy, nadčasové témy

Calvin Klein na Fashion Week NY

0

Módu nič nezastaví. Ani obdobie krízy nedokázalo „zastaviť“ módne dianie v New Yorku, kde sa zišli špičkoví módni návrhári z celého sveta. Na začiatku roka sa módny biznis zastavil v Paríži, aby 13. – 20. februára priniesol potešenie pre fanúšikov v New Yorku.

Mercedes-Benz Fashion Week organizačne zastrešuje spoločnosť IMG Fashion, ktorá parí ku globálnym lídrom v oblasti organizácie módnych týždňov a eventov. Okrem slávneho týždňa v New Yorku organizuje v USA aj event v Miami. Na medzinárodnej scéne organizuje Mercedes-Benz Fashion Week v Berlíne, ale tiež módne akcie v Londýne, v indickom Mumbai, či v Sydney (Austrália), ale aj v Hong Kongu, Moskve a Toronte.
Na tohtoročnom módnom týždni v New Yorku sa medzi mnohými hviezdnymi dizajnérmi predstavil aj Calvin Klein so svojou novou kolekciou Jeseň 2009. Na móle sa v Kleinových modeloch predstavili aj herečky Kate Beckinsale, Eva Mendes, či top modelka Natalia Vodianova.

Calvin Klein patrí k známym predstaviteľom  módneho biznisu. Slávu si získal vďaka netradičným módnym kreáciám, ale aj provokatívnym reklamným kampaniam. Známa je reklama – Nič sa nedostane medzi  mňa a moje ´kalvinky´ – s Brooke Shields, ktorá v čase výroby vizuálu mala len 15 rokov. Okrem módnych kolekcií pravidelne prináša na trh aj produkty z oblasti kozmetiky a parfumov.

V súčasnosti navrhuje pre Kleina Francisco Costa, ktorý je zároveň kreatívnym riaditeľom jeho spoločnosti. Práve Costa sa objavil spolu s modelkami na móle v New Yorku.

NIPOS       

Photos: The Newsmarket PR

www.calvinklein.com