Autentické príbehy, nadčasové témy

Čaro priezračnej vody

0

Čaro priezračnej vody

Moderný životný štýl posledných rokov objavil zabudnuté tajomstvo minerálnych vôd. Ich popularita mnohé priviedla až na filmové plátno, či vyniesla na nápojový lístok najlepších reštaurácií na svete. K popredným producentom minerálok patrí aj talianska spoločnosť Fonte Sole.

Rodinný podnik, ktorého základy postavil Basttista Bodei v roku 1896, v súčasnosti vedie jeho vnuk Giuseppe. Ten pokračuje v zaujímavej tradícii – zamestnáva len ľudí z okolia. Fonte Sole pod vedením Giuseppeho ešte pred „enviromentálnym“ boomom začala využívať nové princípy, ktoré sú „friendly“ k okolitému prostrediu. Napríklad, fľaše pre minerálku Sole Classic sú vyrobené z recyklovaného skla a papier na vinety je tiež z recyklovaného papiera. Marketingovú stratégiu vedenie firmy nasmerovalo tak, aby prinášala prospech lokálnym zájmom. Ako príklad môžem uviesť fakt, keď Fonte Sole ponúka čistú vodu pre žiakov lokálnych škol bezplatne.


Vráťme sa však do histórie

Fonte Sole má svoje sídlo v srdci dediny Nuvolento v Lombardsku, na úpätí talianskych Álp. Okolo roku 1 000 obyvateľstvo Nuvolento zdecimoval mor. V tom období bola pod kontrolou benediktínkych mníchov, ktorí tu vybudovali kláštor. Pre zaujímavosť – ten sa nachádzal neďaleko žriedla vody. Mnísi kontrolovali stav obyvateľov a obchádzali ich obydlia. Pokiaľ zaklopali na dvere a zvnútra sa ozvala odpoveď „Ego Sum“, tak ľudia týmto spôsobom oznamovali, že mor ich domov ešte „nenavštívil“. Keď sa epidémiu podarilo zlikvidovať, mnísi vyhlasovali, že len tí obyvatelia prežili, ktorí mali prístup k prameňu čerstvej vody. Preto vodu nazvali „Sum“. Ako tvrdí legenda, tak vzniklo aj jej meno, keď k nemu pridali ešte názov starej cesty „Antica Fonte“.

Aspoň to tvrdí legenda.

Súčasnosť

Fonte Sole patrí k nezávislým producentom kvalitnej, prémiovej mineránej vody – Still (čiže neperlivej ), a Lightly Sparkling – jemne perlivej.

Sole Classic – balená vo výraznej zelenej fľaši z recyklovaného skla s ponukou 750, 500, 330 a 250 ml.

Sole Arte – predstavuje zas elegentnú, modernú číru fľašu – 750 ml. Na fľaši je vyobrazená podobizeň Leonarda da Vinciho.
Arte sa stala luxusnou, vlajkovou loďou spoločnosti Fonte Sole. Je určená pre VIP a luxusné reštaurácie. Výber názvu tiež nebol vecou náhody, ale ukrýva sa za ním smelá stratégia s cieľom predstaviť slávne mená talianskych umelcov. Prvý z nich je práve Leonardo. „Pre podobizeň Leonarda Da Vinciho na fľaši sme sa nerozhodli len preto, že bol slávnym Talianom, ale tiež preto, že ho vždy fascinovala voda“, vysvetľuje Stephen Goodchild.
S minerálnou vodou Sole sa môžu stretnúť ľudia aj v USA, európskych krajinách, kde najvýznamnejším odberateľom je Nemecko, ale tiež v Japonsku a Malajzii.

Sole sa podáva len v tých reštauráciách, ktoré dosahujú najlepšie výsledky a ich meno sa skloňuje len v spojení s najvyššou kvalitou služieb – napríklad v hoteli Ritz Carlton, St. Regis Hotels, Patina Restaurant Group v Los Angeles, tiež v reštaurácii Fifteen Restaurant Jamieho Olivera, alebo v reštaurácii slávneho Francúza Alaina Ducassea.


Prečo si vybrať minerálku Sole?

– Má lahodnú chuť – veľmi čistá, ľahká a jemne sladká. Perfektný doplnok pre jedlá a vína.
– Solé obsahuje najnižšiu úroveň sodíka.
– Charakterizujú ju malé bublinky, ale na druhej strane prinášajú potešenie piť túto vodu počas jedla.

Sole je jednoducho, pravý taliansky štýl.

NIPOS      Photos: Fonte Sole Press

www.solewater.com