Autentické príbehy, nadčasové témy

Exkluzívna úprava automobilov Bentley

0
Exkluzívna úprava automobilov Bentley

Spoločnosť Bentley nedávno pridala do svojej zbierky svoju novú dyhu „Liquid Amber. Skutočnosť, že nové dyhy sú extrémne zriedkavým výskytom v interiéroch Bentley, je spôsobená mimoriadnou dĺžkou, ktorú dostali, aby získali najkvalitnejšie materiály na svete.

 

Tekutý jantár pochádza z amerického stromu  nazývaného „červeného guma“, ktorý rastie v bohatej a vlhkej pôde v mokradiach rieky Mississippi v juhovýchodných štátoch Ameriky.

Živica zo stromu, alebo jantár. Bentley vyrába svoje dyhy len z najkvalitnejších stromov, pričom sa zberá len dvakrát do roka z dôvodu obmedzeného prístupu do mokradí kde rastú.

Drevo prechádza prirodzeným zadymovaním, ktoré trvá niekoľko týždňov, aby dostalo hlboký, bohatý hnedý lesk, pričom si zachováva teplý, červený odtieň. Tekutá jantárová dyha sa potom prepraví 4500 míľ do spracovateľských dielní, kde sa mu následne musia venovať odborníci. Tí potom starostlivo   preskúmajú starostlivo vybrané dyhy, ktoré budú pripravené výhradne pre zákazníkov spoločnosti Bentley.

Snaha o dokonalosť – získavanie najkvalitnejších materiálov

Sedem dýh, ktoré Bentley ponúka, vrátane eukalyptového a olivového dreva, je dodávaných dodávateľmi spoločnosti Bentley z krajín ako Kanada či Čína.

Bentley používa iba tie najkvalitnejšie materiály pre svoje autá, pochádzajúce z najkvalitnejších druhov. Bentley zvyčajne odmieta 30 až 70 percent ponúkaných dýh, pretože všetky materiály musia mať vysokú hustotu, minimálnu bielu konštrukciu a nesmú obsahovať žiadny rast kôry alebo štrukturálne chyby.

Každá surová dyha upravuje na presnú 0,6 mm vrstvu a každý zväzok surových dýh musí prechádzať prísnymi skúškami v spoločnosti Bentley na stabilitu v UV svetle a rovnako konzistenciu. Tento proces trvá najmenej 18 mesiacov pred tým, ako sa definitívne umiestneni dyha do auta.

Ďalším novým materiálom, ktorý ponúka dokonalý luxusu, predstavuje kamenná dyha spoločnosti Bentley Táto inovatívna interiérová konštrukcia prináša luxusnú časť prírodného produktu, ktorý sa tvorí viac ako 200 miliónov rokov. Bridlicový a kremenný kameň sa získava z ručne vybraných kameňov z indických oblastí Rajasthane a Andhra Pradesh.

Časti kameňa sa získavajú z väčších kusov a tvrdia sa pomocou sklenených vlákien a živice. Následne sú vytvarované a ručne dokončované svetovo uznávaným tímom Mulliner spoločnosti Bentley v anglickom meste Crewe.

 

Peter Fritz / Bentley Press

Fotografie: Bentley Press

 

www.bentleymotors.com