Autentické príbehy, nadčasové témy

Fascinujúce dobrodružstvo v Karibiku

0

Eustatia patrí k skutočne malému množstvu karibských ostrovov, ktoré je možné si na požiadanie prenajať. Tamojšia príroda pôsobí očarujúco a lákavo, jemný biely piesok priam nabáda k romantickým prechádzkam po pláži. Tyrkysové vody obklopujúce vulkanický ostrov s kokosovou plantážou sa stali domovom rozmanitých živočíchov, v mori plávajú pestrofarebné ryby, niekoľko druhov na pohľad zvláštnych rají, či na súši ťažkopádnych korytnačiek.

K prenájmu je určené vymedzené územie, rozprestierajúce sa v západnom cípe ostrova. Pobyt si môže naraz zarezervovať desať ľudí (najlepšie spoločných známych alebo priateľov), ktorí budú ubytovaní v dvoch luxusných nehnuteľnostiach. Villa Far Niente s bazénom, vírivkou a troma spálňami dokáže poskytnúť príjemný nocľah šiestim nájomníkom. Ďalšia štvorica osôb nájde skvelé pohodlie v dvojizbovej vile Casa del Playa, ležiacej na pobreží. Ostrov ukrýva aj tretiu luxusnú „chatku“, ktorá je k dispozícii na ubytovanie podľa potreby. O komfort všetkých hostí sa stará ochotný a zručný personál, zvláštnym požiadavkám, prípadne sťažnostiam načúva špeciálne na to určený pracovník. Chutné a výdatné jedlá pripravuje šéfkuchár trikrát denne, o ich voľbe samozrejme predtým diskutuje s hosťami. Všetky luxusné vily sú zariadené veľmi podobne, nechýbajú v nich ani dobre zásobené bary. Hostia si môžu pochutnať napríklad na fantastických vínach, šampanskom, či prémiovom likéri.

Eustatia vlastní taktiež súkromnú lodnú flotilu, čo znamená, že ktorákoľvek z jej jácht je prenajímateľovi na požiadanie k dispozícii. 26 akrový súkromný pozemok zahŕňa tri nádherné biele pláže, kopcovitý terén s fantastickým výhľadom na otvorené more, turistické trasy a vynikajúco udržiavané záhrady. Návštevníci ostrova môžu chodiť na prechádzky, relaxovať v bazéne alebo v luxusnom interiéri vily, prípadne praktizovať obľúbené vodné športy. So zadovážením potápačského výstroja a náradia na šnorchlovanie (pre dospelých i deti) si nemusia robiť žiadne starosti. Nádherný karibský ostrov ponúka skvelé podmienky aj pre hranie volejbalu, bedmintonu, či stolného tenisu. Luxusné vily sú vybavené masážnymi stolmi, matracmi pre praktizovanie jogy a čo sa týka techniky – satelitnou televíziou a vysokorýchlostným internetovým pripojením. Transport po ostrove zabezpečuje „klubový“ automobil.

Tento čarovný kúsok zeme využíva moderné technológie, ktoré sú šetrné voči životnému prostrediu. Napríklad elektrická energia sa získava zo solárnych panelov a viaceré zariadenia sú vyhotovené z recyklovateľného dreva. Ostrov Eustatia má skvele vyriešené aj zásoby vody, ktoré tvoria postupne nazbierané dažďové zrážky. Tie sa filtrujú a čistia. Je zaujímavé, že na polievanie kvitnúcich tropických záhrad sa využíva recyklovaná voda z umývadiel a spŕch.

Eustatia Island tvoriaci súčasť Britských Panenských ostrovov sa prenajíma na dobu siedmich dní. Požadovaná suma činí 52 000, resp. 87 360 dolárov, v závislosti od sezóny. Ubytovanie osôb v luxusných vilách vyjde záujemcu drahšie vo vianočnom období.

Marcel Letko                                                                     Photos: Press

www.eustatia.com