Autentické príbehy, nadčasové témy

Gigaset: Nový špičkový hráč na trhu s tabletmi

0

Globálny trh s tabletmi v súčasnosti rastie závratnou rýchlosťou, pričom len za minulý rok vzrástol približne o 60  percent. Spoločnosť Gigaset teraz vstupuje na tento sľubný trh s dvomi novými špičkovými modelmi tabletov s operačným systémom Android s uhlopriečkami 8 palcov a 10,1 palca, ktoré predstavujú ďalšiu fázu prehlbovania stratégie „Gigaset 2015″.

„Gigaset je synonymom komunikácie! Už roky sme jednotkou v tejto oblasti vďaka našim špičkovým telefónom DECT. Nedávno sme svoju pozíciu potvrdili systémom komponentov Gigaset elements pre domácu konektivitu a plnodotykovým telefónom SL930A so systémom Android. Tento rok nadväzujeme dvoma špičkovými tabletmi, ktoré zdôrazňujú náš cieľ vyrábať vysokokvalitné komunikačné nástroje aj pre domácnosti s vlastnou sieťou,“ hovorí výkonný riaditeľ spoločnosti Gigaset Charles Fränkl.

Tablety pre všetkých – začiatočníkov aj milovníkov skvelého výkonu
Gigaset QV830 a QV1030 sú dva nové modely tabletov s uhlopriečkami 8 a 10,1 palca. Vďaka nim chce spoločnosť Gigaset získať status výrobcu špičkových produktov na európskom trhu s tabletmi. Veľkolepé uvedenie na trh rozšíri tieto dva modely po celej Európe a umožní zákazníkom kúpiť si tablet s vysokokvalitnými špičkovými funkciami za skvelé ceny.

Kompaktný 8-palcový rozmer vzbudzuje nadšenie svojou prémiovou precíznou úpravou a vysokokvalitnými materiálmi – pozornosť upúta zadná časť krytu vyrobená z eloxovaného hliníka a najmä displej s vysokou odolnosťou voči poškrabaniu. Tablet využíva vysokorýchlostné pripojenie Wi-Fi a je ideálny na surfovanie na internete, nakupovanie, komunikáciu, spravovanie e-mailov a tisíce ďalších vecí, ktoré umožňujú aplikácie zo služby Google Play.

Veľký a vysokovýkonný displej 10,1-palcového tabletu s rozlíšením 2 560 x 1 600 pixlov a 300 bodov na palec predbieha svojim rozlíšením ľudské oko. Filmy, fotografie aj hry si môžete vychutnať v HD kvalite – to je najsilnejšia stránka nového vysokovýkonného tabletu. Okrem toho tento model vyniká výkonným štvorjadrovým procesorom (Nvidia T40S cortex A15 s rýchlosťou 1,8 GHz), stereofónnym zvukom a 8-megapixlovým fotoaparátom s bleskom Dual-LED. Oba tablety využívajú operačný systém Android 4.2.2, známy ako Jelly Bean.

„Naším cieľom je tiež ponúknuť záujemcom o tieto tablety typickú škálu špičkových produktov Gigaset za bezkonkurenčné ceny,“ hovorí Maik Brockmann, obchodný riaditeľ spoločnosti Gigaset AG. „Skvelý dizajn, vysoká kvalita a neprekonateľný výkon sú zárukou úspechu našich dvoch modelov QV830 a QV1030.“

Absolútna špička: dizajn a výkon
Modely QV830 aj QV1030 sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov. Displeje so širokým pozorovacím uhlom a mimoriadne verným zobrazením farieb a atraktívne vyhotovenie zadnej strany z eloxovaného hliníka vyvolávajú už na prvý pohľad či dotyk pocit luxusu. Neprekonateľný vizuálny dojem dopĺňa bezkonkurenčné vybavenie oboch tabletov. Výkonné procesory, pripojenie Bluetooth 4.0 a mnoho ďalších prvkov, ako napríklad USB OTG alebo zabudovaná funkcia GPS navigácie poskytuje zákazníkom špičkovú kvalitu, typickú pre produkty značky Gigaset.

Veľkosť: rozmery a displej
Gigaset ponúka dva modely tabletov – 8-palcový (QV830) a 10,1-palcový (QV1030). Ide o veľkosti, ktoré sú na trhu veľmi obľúbené. Oba tablety ponúkajú aj skvelé rozlíšenie. Model s uhlopriečkou 8 palcov sa pýši rozlíšením 1 024 x 768 pixlov a 160 bodov na palec. Druhý, 10,1-palcový tablet posúva latku na doposiaľ nepoznanú úroveň, čo sa týka ostrosti a živých farieb. S viac než 4 miliónmi pixlov pri rozlíšení 2 560 x 1 600 a 300 bodmi na palec (WQXGA a 16 miliónov farieb) je počet pixlov 10,1-palcového displeja taký vysoký, že ľudským okom už jednotlivé body nie je možné rozoznať. Výsledkom je živé zobrazenie aplikácií, obrázkov či videí.

Dlhá výdrž: batérie
Výdrž batérie musí spĺňať potreby zákazníkov – či už chcú surfovať na internete, počúvať hudbu alebo pozerať videá. Tablety QV830 a QV1030 ponúkajú skvelú výdrž batérie aj napriek svojmu ultratenkému dizajnu. Aby batéria dokázala dostatočne dlho napájať vysokovýkonný a energeticky náročný procesor, obsahuje QV1030 batériu s kapacitou až 9 000 mAh. Čísla hovoria samy za seba: 240 hodín v pohotovostnom režime, 8 hodín surfovania na internete, 7 hodín prehrávania videí a 65 hodín hudby  v prípade modelu QV830. Model QV1030 ponúka 620 hodín v pohotovostnom režime, 10 hodín surfovania na internete, 8 hodín prehrávania videí a rovnako 65 hodín hudby1.

Všestrannosť: kamera vpredu aj vzadu
Od tabletov sa takisto očakáva, že budú vybavené kamerami, ktoré ponúkajú HD kvalitu fotografií aj videa. Oba modely Gigaset umožňujú snímanie fotografií s bezkonkurenčným rozlíšením pomocou fotoaparátu na zadnej strane a videohovory v HD kvalite s rozlíšením 720 pixlov cez kameru vpredu. Zadná strana modelu QV830 je vybavená 5-megapixlovým fotoaparátom s funkciou automatického zaostrovania (1 080 px, HD). Kamera vpredu ponúka rozlíšenie 1,2 megapixlov (720 px, HD). Fotoaparát na zadnej strane modelu QV1030 ponúka rozlíšenie až 8 megapixlov (1 080 px, HD) a blesk Dual-LED. Kamera na prednej strane disponuje rovnakými parametrami ako v prípade prvého modelu.

Nekonečnosť: možnosti a aplikácie
Až 975 000 – toľko aplikácií sa momentálne nachádza v ponuke služby Google Play. Oba tablety značky Gigaset, QV830 a QV1030 ponúkajú prístup do tejto ponuky a neobmedzené možnosti, ktoré poskytuje. Interná pamäť 8 GB (QV830) a 16 GB (QV1030), rovnako ako aj možnosť rozšíriť úložný priestor o ďalších 32 GB pomocou slotu pre pamäťovú kartu microSDHC, zaručujú vždy dostatok miesta na hudbu, filmy, televízne programy a knihy.

Neuveriteľná rýchlosť: mobilný prenos údajov
Oba modely tabletov značky Gigaset umožňujú bezpečný a vysokorýchlostný prenos údajov. Model QV dokonca podporuje dvojpásmovú sieť WLAN s frekvenciou 2,4 GHz alebo 5 GHz. Vďaka funkciám Wi-Fi a Bluetooth dokážu tablety komunikovať a zdieľať údaje s ostatnými zariadeniami rýchlo a jednoducho – napríklad pri prenose hudby na externé reproduktory alebo do slúchadiel.

Tablety QV830 a QV1030 sú na Slovensku v predaji od Januára 2014. Odporúčaná maloobchodná cena modelu QV830 je 169,95 eur a modelu QV1030 zasa 369,95 eur.

Words & Photos: Accedo

www.gigaset.com/sk