Autentické príbehy, nadčasové témy

Jaeger-LeCoultre, Jon Hamm a nový model Grande Reverso Ultra Thin

0

Pred pár dňami sa v New uskutočnil slávnostný obed, ktorého „hlavným chodom“ bol nový model z dielne Jaeger-LeCoultre. Na obede vo „Veľkom jablku“ zaznamenal svoju premiéru najnovší prírastok v rodine Jaeger-LeCoultre z ikonického radu hodiniek Reverso.

John Hamm – kandidát na ocenenie Zlatý glóbus, sa objavil medzi hosťami, aby predstavil absolútne nový model hodiniek Grande Reverso Ultra Thin „tribute 1931″. Ten zažije svoju skutočnú premiéru na medzinárodnom fóre na nadchádzajúcej medzinárodnej výstave v Ženeve 17. januára tohto roku.


Nová verzia Grande Reverso Ultra Thin „tribute 1931″

Po 80-tych rokoch, ktoré oslavovali klasicizmus, sa nový model Grande Reverso Ultra Thin  svojou orientáciu vydal absolútne iným smerom. Je revolučný svojím zameraním na extrémnu jednoduchosť. Pretože nové Reverso má byť symbolickým mostom medzi minulosťou a súčasnosťou, Jaeger-LeCoultre sa rozhodol vytvoriť dva modely Grande Reverso Ultra Thin „tribute 1931″ – z ocele a ružového zlata. Celkový dizajn dotvára čierny alebo biely číselník. Tvorcovia nového modelu sa nechali inšpirovať pôvodným Reversom, takže súčasné hodinky predsa len dýchajú duchom roku 1931.

Minimálna šírka strojčeka Jaeger-LeCoultre Calibre 822 (iba 2.94 mm) umožnila konštruktérom postaviť Reverso štíhlejšie, než kedykoľvek predtým. Hodinky tak na zápästí pôsobia ľahko a pohodlne, čo zabezpečuje aj jemný zaoblený tvar.
Nový model vyjadruje samotnú podstatu osobnosti Reverso: zmes tradície a šľachty, ktorá  stelesňuje spojenie štýlu a elegancie.

Words & Photos: Jaeger-LeCoultre

www.jaeger-lecoultre.com