Autentické príbehy, nadčasové témy

Nástupca Bentley Arnage je (čiastočne) známy

0

Nástupca Bentley Arnage je (čiastočne) známy

Automobilka Bentley pomaly odhaľuje závoj tajomstva okolo svojho nového modelu, Bentley Grand. Vozidlo má byť nástupcom modelu Arnage, ktorý britský výrobca po 11 rokoch sťahuje z výrobných liniek.

Oficiálny debut nového modelu Grand sa plánuje na obdobie letných prázdnin. Celý proces jeho vzniku – od návrhu až po samotnú konštrukciu, prebiehal v anglickom meste Crewe a, prirodzene,  podliehal prísnemu utajeniu.

Nový Grand má byť viac ekologický a konštruovaný modernejšie. Prvé, aj keď neúplné fotografie však potvrdzujú, že typické dizajnérske črty Bentley zachované ostali. V porovnaní s modelom Arnage je Grand rozmernejší a má mierne agresívnejší, športový vzhľad. Zástupcovia značky sa nechali počuť, že pod kapotou nového modelu nebude tradičný 6,75-litrový osemvalec, ale iný motor.

Bentley Motors je jednou z vedúcich značiek v segmente superluxusných automobilov. Sídli v Crewe a zamestnáva okolo 3500 ľudí. Vozidlá tejto značky sú priamo a exkluzívne exportované do 50  krajín sveta. Predstavujú kombináciu moderných technológií a schopnosti vyrobiť kvalitné auto s dokonalým športovo-luxusným imidžom. Je symbolom britského automobilového priemyslu a jeho  kvality.  

„Dôvod, prečo som si kúpil Bentley, bol jeho výnimočný výkon na cestách – v každom smere. Také vlastnosti…nič viac nemôžete chcieť.“
Noel Van Raalte, prvý zákazník spoločnosti Bentley, október 1921

František Kvarda                           Photos: Bentley Press

www.bentleymotors.com