Autentické príbehy, nadčasové témy

Netradičné vízie luxusu

0

Moje vízie luxusu sa ani v dôsledku globálnej ekonomickej krízy neotriasli v základoch. Zostali pevne ukotvené na princípoch, ktoré nenarušili ani negatívne dôsledky celosvetovej fóbie. Nasledujúca informácia vás o tom presvedčí. Stačí, keď spomeniem významné značky, akými sú Hermes a Louis Vuitton, ktoré v tomto roku dosiahli vyššie zisky ako v tom minulom .Táto skutočnosť jasne poukazuje na to, že práve veľké značky reprezentujú skutočnú hodnotu.

Na druhej strane, zmenilo sa naše správanie, filozofia nakupovania. Kladieme väčší dôraz na to, akým spôsobom utratíme naše peniaze, čo pre mňa osobne znamená veľmi dobrý signál do budúcnosti. Solventní klienti môžu nakupovať menej luxusného tovaru, ale zaujímavé bude čo budú kupovať a aký systém nákupov si zvolia. Možno vás zaujíma či táto skupina ľudí bude naďalej využívať služby profesionálneho poradcu počas nákupov. Moja odpoveď je jednoduchá. Nedokážete si ani predstaviť, aké je zaujímavé pomáhať ľuďom v dnešnom období, keď sa ešte výraznejšie koncentrujú na výber tovaru.

Dnes naozaj utrácame menej, preferujeme pravidlo „za menej viac“, čo nás núti neustále sa učiť novým formám výberu. Na tovar máme úplne odlišný pohľad, vyberáme ho s rozumom, pričom nakupujeme menej vecí s dôrazom na kvalitu. Podobný trend môžeme sledovať už dlhšiu dobu pri nákupoch potravín. Množstvo ľudí nakupuje organické potraviny a v prípade, že nemajú dostatok financií, nakupujú radšej menej, ale siahajú po kvalite.

Preto má pre mňa luxus množstvo tvárí. Dokážem sa prispôsobiť každému želaniu. Pokiaľ máte radi sendviče, tak vás vezmem na najlepšie sendviče v Paríži. Aj takéto prianie ukrýva v sebe určitú dávku luxusu – šetríte čas a zároveň dostanete kvalitný produkt.

Počas letných dní som navštívila jeden grécky ostrov. Okrem mora, mojich priateľov , pohárika ouzo a grilovaných sardiniek v malých tavernách na pláži som sa nestretla so žiadnymi prvkami luxusu. Ale neužili by ste si podobný luxus aj vy?
Každý človek si svoj luxus nosí predsa vo svojom srdci.

Noémie K                                Photo: Noémie K Archive

www.noemiek.com