Autentické príbehy, nadčasové témy

Premiéra pokračovania „ružovej legendy“

0

V časoch, keď médiá prinášajú neustále negatívne informácie o prehlbujúcej globálnej hospodárskej kríze je na mieste opustiť priestor plný nepriaznivých emócií a ponúknuť našim čitateľom niečo zábavné, čo dokáže navodiť myšlienky na príjemné stránky života.

Smiech možno v tomto čase považovať za dokonalý luxus. Aj preto som veľmi rád, že filmový biznis neupadol do „krízovej“ letargie a stále prináša zábavné tituly. Jedným z nich je aj pokračovanie obnovenej  „panterovskej“ série. V dobách keď sa ešte smiech lial a radosť sypala, vládol striebornému plátnu Peter Sellers, ako Jacques Clouseau v tradičnom klobúčiku, bledom „baloniaku“ a s neodmysliteľnými „fičúrskymi“ fúzikmi. Takmer dve desaťročia prinášal radosť divákom na celom svete vo svojej divokej honbe za ružovým panterom, či rôznymi „figúrkami“ z podsvetia. Legendou sa stala aj hudba Henryho Manciniho. Jednoducho, ružového pantera sme všetci milovali.

Po rokoch čakania sa na filmovom nebi objavil remak slávnej filmovej klasiky. V roku 2006 opäť zaznela známa hudba a namiesto Petra Sellersa na scénu vystúpil Steve Martin so svojím pomocníkom Pontonom, ktorého stvárnil Jean Reno. S novou verziou príbehov francúzskeho komisára prišla spoločnosť Sony Pictures, ktorej ružová natoľko „zachutila“, že priniesla ďalšie pokračovanie s poradovým číslom dva. Kto si zvykol na Stevea Martina alias Jacquesa Clouseaua, bude mať tak príležitosť čoskoro prežiť zábavu.
V New Yorku sa 3. februára konala premiéra Ružového pantera 2 za prítomností všetkých hereckých hviezd – Stevea Martina, Jeana Rena, hviezdy Bollywoodu – Aishwarye Rai Bachchan, ale aj Emily Mortimer.

Verme, že si aj nové spracovanie legendárnej „panterovskej“ série nájde svojich obľúbencov.

Peter Fritz           Photos: ISIFA

www.sonypictures.com/movies/thepinkpanther2/site/