Autentické príbehy, nadčasové témy

Rourke a Basingerová opäť spolu na plátne

0

Už 23 rokov uplynulo od vtedy, čo si Kim Basingerová spoločne s Mickeym Rourkom zahrala v erotickom filme 9 a 1/2 týždňa. Po tejto dlhej odmlke sa na plátne objavujú opäť spoločne – vo filme The Informers. Objektívy fotografov si na nich „zgustli“ na svetovej premiére filmu v Los Angeles.

The Informers je príbeh viacerých postáv, ktoré pochádzajú z absolútne odlišných svetov – rocková hviezda, filmový producent, narkoman, reportér a dokonca upír. Napriek tomu, že na prvý pohľad nemajú nič spoločné, ich osudy sa majú stretnúť.

O novinke The Informers ešte určite budeme počuť veľa. Pripomeňme si však časy, keď bol trhákom spomínaný eroticky ladený film 9 a  1/2 týždňa. Ako píše portál imdb.cz, bol to príbeh o vášni, ktorá sa vymyká kontrole. Bola to láska? Vôbec. Iba nespútaná erotická príťažlivosť dvoch bytostí. Úspešná mladá žena si postupne začala uvedomovať, že prepadá hlbšie a hlbšie do priam desivého vzťahu s mužom, ktorý pojem „rozkoš“ posunul ďalej, ako ho ona kedykoľvek predtým vnímala.

Od uvedenia filmu 9 a 1/2 týždňa prešlo už niekoľko „týždňov“. V tom čase patril Mickey Rourke k vyhľadávaným mužom, ktorí dokázali popliesť hlavy mnohým ženám. Dnes je poznačený množstvom plastických operácií, takže mnohí z jeho fanúšikov ho identifikujú s nemalými problémami. Ešte že Kim Basingerová je stále príťažlivá a krásna.

Kim Basingerová 

Umelecké sklony a talent sa u nej prejavovali už v detstve. Niet sa čo čudovať, jej otec bol hudobník a matka herečka a tanečníčka. V mladosti začala Kim – mimoriadne krásna a inteligentá – tancovať. Jej zjav sa postaral o to, že ešte v 17. rokoch vyhrala súťaž krásy v rodnom meste v Georgii. Zakotvila v New Yorku, študovala herectvo na Neighborhood Playhouse a spievala v nočných kluboch. Popri tom si však stihla mierne narušiť image – pózovla pre Playboy a v pochybných reklamách. Ako herečka začínala televíznymi filmami (Katie: Portrait of a centrofold portréte a seriálmi (From here to Eternity). Skvostnú filmovú kariéru odštartovala bondovka od Irvina Kershnera Nikdy nehovor nikdy.

Mickey Rourke 

Mickey Rourke, celým menom Philip Andre Rourke Jr. sa narodil 16.9.1956 v Schenectady v štáte New York v USA. Jeho prvým hereckým pokusom bola vojnová komédia “1941”. Hereckým idolom a slávnou osobnosťou strieborného plátna sa stal po filmoch Diner, Dravé ryby ale hlavne po spomínanom 9 a 1/2 týždňa. Súhra okolností Rourka donútila v roku 1991 skončiť svoju kariéru herca. Dal sa niečo úplne iné – na box. V športovej sfére však úspešný nebol a tak sa znova, po troch rokoch, privoňal k hereckému remeslu. Bohužiaľ, neuplatnil sa. Začal sa opúšťať, drogoval, pil a dokonca ho zatkla polícia. Rozhodol sa pre liečenie, to bolo úspešné. A Rourke sa vrátil k herectvu.

NIPOS /isifa /csfd.cz             Photos: ISIFA

www.csfd.cz

www.uniquelyrourke.com