Autentické príbehy, nadčasové témy

Skvelú čokoládu prezrádza jej vznešený pôvod

0

Vanini je vyjadrením „čokoládového umenia“, ktoré reprezentujú nové a vyzývavé kombinácie chutí. Takmer neočakávanú harmóniu vytvárajú jednoduché a vyvážené príchute, alebo neobyčajný mix ingrediencií. Filozofia, ktorú charakterizuje Vanini, vyjadruje jediný cieľ – ponúknuť skutočnú a excelentnú čokoládu.

Predstavujeme vám novinky z dielne Vanini – verné základnej koncepcii tejto spoločnosti.

Peru – jediná, originálna, extra tmavá čokoláda

Portfólio Vanini obohatila nová, extra tmavá tabuľková čokoláda Peru.
Priamy výskum odborníkov z Vanini na plantážach v regióne Piura, ktorý sa nachádza na severozápade Peru, vyniesol na svetlo veľmi ušľachtilý druh kakaa – Criollo. Predstavujú ho krehké a cenné plody, v súčasnosti kultivované v malých a prísne vymedzených oblastiach sveta.
Criollo, výnimočné kakao, výrazne svetlé, takmer bielej farby je vyhľadávané pre jeho delikátnu chuť a výraznú arómu, ktorá mu dáva silu a osobitý charakter.
Tabuľka čokolády Peru s viac ako 50 percentami vysoko oceňovaného Criollo, predstavuje jedinečné vyjadrenie vysokej hodnoty čokolády. Je venovaná všetkým milovníkom „božskej pochúťky“, ktorej výsledná chuť – najstaršej a najdivokejšej formy kakaa – nepozná konkurenciu.

Vášeň pre hľadanie výnimočnej čokolády privádza Vanini na najneobyčajnejšie miesta a neobjavené plantáže, kde originálna a reálna chuť kakaa čaká na svojich objaviteľov. Aj preto môže dnes znovu ožiť sláva originálnej čokolády Peru – extra tmavej čokolády od Vanini.


Ovocná chuť – najjemnejšia mliečna čokoláda s čerešňami Amarena a s figami

Intense kakao Vanini – chutná mliečna čokoláda s vysokým obsahom kakaa (49%) prichádza na trh spolu s prírodnou, čerstvou a intenzívnou chuťou ovocia.
Tieto dve nové, tabuľkové čokolády vytvorené v „dielňach“ Vanini prezentujú kompletne nový pohľad na mliečnu čokoládu, ktorej atraktívnosť dodávajú šťavnaté čerešne Amarena a vynikajúce egejské figy.

Organicky vypestované čerešne, používané v produktoch Vanini, charakterizuje jemný náznak kyslosti a vyznačujú sa svojou svetlou farbou. Pokiaľ ich ochutnáte, pocítite príjemnú sladko-horkastú chuť, ktorá je intenzívna a pokiaľ celý kúsok ovocia spočinie na vašom jazyku, budete si ju môcť vychutnávať ešte dlhšie.

Egejské figy zo severozápadného regiónu Turecka sú skvelým doplnkom mliečnej čokolády Vanini. Slnko a podnebie dodáva tomuto malému ovociu výraznú sladkú chuť, ktorá je perfektne vyvážená so silnou chuťou kakaa. Výsledkom je delikátna harmónia chutí a priam dokonalá úroveň medzi vyrovnanou jemnosťou čokolády a textúrou fíg.


Pralinky á la Maestro

Veľmi pozitívne partnerstvo kreatívneho „maestra pasticciere“ Lucu Mannoriho a výnimočnosti čokolády Vanini, posúva spoločnosť stále dopredu a vytvára bohatú a exkluzívnu kolekciu Pralines by the Maeastro.

Majster Mannori so zručnosťou predstavuje univerzálnosť čokolády a ponúka nové kombinácie chutí s tromi novými originálnymi radami: Cocktail, Fruit, Spiced.
Táto inovatívna prezentácia vyjadruje rozdielne vlastnosti čokoládových praliniek, a umožňuje konzumentovi vybrať si podľa vlastnej chuti.

Cremini d’Autore sú späť, hlavne pre tých, ktorí preferujú čokoládu s plnou a intenzívnou chuťou, ale rovnako harmonickú a vyváženú.
Pralini a Cremini prichádzajú v elegantných darčekových krabičkách s novým výrazným dizajnom.

Značka Vanini patrí k svetovej špičke v oblasti produkcie čokolády, ktorú charakterizuje vysoký profil a medzinárodná reputácia. Preslávila sa svojimi ochutnávkami v Taliansku, ale aj v celej Európe. O tom svedčí aj posledný úspech v podobe ocenenia – Superior Taste Award 2008, ktoré bolo Vanini udelené na prestížnom podujatí Cercle Gaulois v Bruseli.

NIPOS     Photos: Vanini

Širokú ponuku Vanini si môžete pozrieť na www.vaninicioccolato.it