Autentické príbehy, nadčasové témy

Sofa Classics – nadčasová elegancia

0

Sofa Classics sa špecializuje na výrobu vysokokvalitných ručne vyrábaných luxusných výrobkov. Ponuka spoločnosti zahŕňa niekoľko špecifických druhov sedacích súprav, pohoviek a kresiel, i čalúnnických materiálov. Produkty Sofa Classics sú viac než len obyčajným nábytkom. Odráža sa v nich tradícia a desaťročia skúseností zručných remeselníkov.

„Ak sa krása dokonale prejavuje v našom okolí, postupne sa stáva súčasťou našej osobnosti a nášho života“. Citát Harriet Goldsteinovej uverejnený v publikácii „Umenie v každodennom živote“ z roku 1927 sa stal inšpiráciou pre spoločnosť Sofa Classics. Jej úmyslom nie je súperiť s módnosťou a aktuálnou trendovosťou, ale ponúknuť nadčasovú eleganciu a štýl.

Výber nábytku do obývacej miestnosti nebýva vždy jednoduchý, obzvlášť ak zákazník túži po „kúskoch“ špecifických, v čomsi odlišných. Náročná je niekedy aj voľba poťahových látok a čalúnnického materiálu, ako aj farieb a textúr. Spoločnosť Sofa Classics sa snaží byť v tomto smere svojím klientom nápomocná a posiela im vzorkovník, ktorý ponúka viac než 2 000 druhov látok, tkanín a textílií a vyše 500 druhov kože.

V Sofa Classics sa výroba jednotlivých kusov nábytku dokáže prispôsobiť presným požiadavkám klienta. Nie je nezvyčajné, ak zákazníci vyjadria svoje pripomienky a návrhy, resp. poskytnú konkrétne predstavy ako by mala napríklad ich vysnívaná pohovka, či kreslo vyzerať. Spoločnosti nerobí problém vyhotoviť výrobok v špecifickom štýle, či netradičnej veľkosti. Nič nie je dostatočne veľké, či naopak príliš malé.

Sortiment Sofa Classics je veľmi pestrý. V ponuke sa nachádza niekoľko luxusných „rohových“ sedacích súprav tvarovaných do písmena „U“. Všetky sú mimoriadne komfortné s rozmanitým čalúnením a k dispozícii vo viacerých farebných vyhotoveniach. Veľkou výhodou je ich flexibilita a prispôsobivosť. Medzi skutočne zaujímavé „kúsky“ z pestrej palety sedacích súprav patrí napríklad druh Avignon, ideálny pre miestnosť s domácim kinom. Je mimoriadne pohodlný a priestranný, ponúka sedenie pre 18 ľudí a vyhotovený môže byť napríklad v smotanových alebo krémových farebných odtieňoch. Jednotlivé kusy tejto sedacej súpravy sa môžu jednoducho premiestňovať podľa potrieb a požiadaviek zákazníka. Obľúbené sú aj čalúnené kreslá typu „Chaises Longues“.

Spoločnosť Sofa Classics je najvýznamnejším výrobcom tohto kvalitného, štýlového a luxusného druhu nábytku v celej Veľkej Británii. Pre „ostrovy“ sú typické aj „sedačky“ Chesterfield, dokonale reprezentujúce jedinečný anglický dizajn. V ponuke je ich niekoľko druhov (Shaftsbury, Monkton, Salisbury), všetky sú mimoriadne komfortné a vyhotovené v nezameniteľnej kvalite. Pomerne dôležitou súčasťou ponuky spoločnosti Sofa Classics sú aj luxusné kožené sedačky, zhotovované z rozmanitých druhov kožených materiálov, okrem iného aj exotických.

Marcel Letko                                       Illustrative photos: ISIFA

http://sofaclassics.co.uk