Autentické príbehy, nadčasové témy

Vivienne Westwood žiarila v Bratislave

0

Pondelkový večer nebol pre Bratislavu obyčajným. Do hlavného mesta totiž po prvý raz v histórii zavítala slávna, anglická, módna návrhárka Vivienne Westwood. A nesklamala, predviedla dokonalú módnu šou.

Excentrická šesťdesiatnička, známa typickým oranžovým účesom a punkovou minulosťou, potvrdila v Starej tržnici, ktorú premenila na VIP módny “stage”, že to, čo robí, robí ešte stále dokonale. Prehliadku, ktorej sa zúčastnili mnohí slovenskí prominenti, dotiahla do absolútnej dokonalosti. Popri úžasných nadčasových modeloch osviežili módnu šou aj skutočne netradičné prvky – živý pes a prasa. Vo Westwoodovej prípade to však nie je nijako extra šokujúce.

Modely od Westwoodovej fascinujú celý svet už desiatky rokov. Táto návrhárka má stále čo ukázať a neustále potvrdzuje, že aj po takej dlhej prítomnosti v módnom biznise dokáže byť tvorivou a prekvapovať odbornú verejnosť novými odvážnymi kúskami. Modely, ktoré predviedla v Bratislave, sú toho dôkazom.

Na večernej prehliadke sa okrem iných objavil Richar Müller a jeho exmanželka Soňa, módny návrhár Boris Hanečka, herečka Emília Vášáryová, návrhárka Lea Fekete, Alexander Rozin mladší či riaditeľka súťaže Miss Slovensko Lucia Hablovičová. Hlavnou hviezdou na pódiu bola topmodelka Simona Krainová. Aj jej, rovnako ostatným modelkám, dali Westwoodovej módne kreácie poriadne zabrať. Po priehliadke priznala, že na móle mala problém udržať v dlhých šatách od Vivienne stabilitu. Jej driek zas zvieral extrémne úzky korzet, ktorý mal veľkosť, akú Simona vraj “nemala ani v 16-tich rokoch”.

František Kvarda          Photos:ISIFA

www.viviennewestwood.com