Autentické príbehy, nadčasové témy

Vitajte v skutočnom MINI bare

0

V maďarskom hlavnom meste oficiálne otvorili brány prvého baru na svete inšpirovaného britskou automobilovou značkou MINI. Vitajte v MINI BARE BUDAPEST.

Ľadový bar, bar v štýle 80. rokov, bar s nádychom exotiky, bar na vyhliadkovej plošine… „Iných“ a zaujímavých gastroprevádzok s rôznymi motívmi je mnoho na celom svete. Budapešť však získala niečo zásadne odlišné. Bar venovaný výlučne jednej značke áut. A to nie hocijakej, lež kultovému autíčku MINI.


Unikátny koncept

Myšlienka celosvetovo jedinečnej koncepcie baru, ktorý sa nachádza v srdci maďarského hlavného mesta na námestí Szent István tér vznikla v hlave spolumajiteľa baru a skúseného gastronóma Balázsa Gubcsóa.  „Hostia môžu v každom rohu baru vidieť a cítiť detaily známe z dizajnu automobilov značky MINI. Preto aj výber farieb, foriem a materiálov odzrkadľuje prvky používané značkou MINI. Bar, ako aj automobily MINI, žnú úspechy nielen svojimi rozmermi, ale aj štýlom, dôvtipnosťou a vypracovanosťou všetkých detailov,“ vraví B. Gubcsó, ktorý už prevádzkoval niekoľko podobných štýlových a trendových barov a reštaurácií.

Zariadenie ponúka vnútorný priestor s rozlohou 100 m2 a terasu veľkú 60 m2 a tým poskytuje dostatok priestoru na vynikajúce a nenapodobiteľné párty. „Navyše v kuchyni pripravujeme pre našich hostí gastronomické lahôdky v kvalite hodnej značky MINI,“ dopĺňa B. Gubcsó.


Podnetom bola samotná značka

A kde sa vlastne zrodil nápad vytvoriť takýto koncept baru? Majiteľa podniku MINI BAR BUDAPEST očarili automobily MINI prvýkrát pred desiatimi rokmi, keď sa stal šťastným majiteľom automobilu MINI Cooper S. „Odvtedy som čoraz väčším fanúšikom značky. A dnes mám na jej úspechu aj obchodný záujem.“

Jeho nápad sa tiež pozdával stredoeurópskemu a mníchovskému vedeniu značky MINI – páčilo sa im, že takejto štýlovej značke sa dostane starostlivosti, akú si zaslúži: počnúc náročným a nápaditým jedlom cez kvalitný dizajn pripomínajúci automobil MINI až po exkluzívne a skutočne mestské prostredie.

„Nočný život je základnou súčasťou značky MINI a odteraz to platí aj opačne, najmä v Budapešti. Automobily MINI, to sú stretnutia a večierky s priateľmi a predstavujú večnú mladosť, prémiovú kvalitu a individualitu. Značka MINI má mnoho fanúšikov po celom svete vrátane strednej Európy. Preto bude MINI BAR BUDAPEST pre lokálnu a globálnu MINI komunitu  ideálnym a cool miestom vyznávačov životného štýlu MINI,“ dodal Denis Baudouin, konateľ maďarského zastúpenia značky BMW, spoločnosti BMW Group Magyarország.


Nový bar, nové auto

Spolu s otvorením baru v Maďarsku predstavili aj najnovší model MINI tretej generácie. Nové MINI si zachovalo okamžite rozoznateľné znaky, dizajn je však nový: nové MINI je väčšie, priestrannejšie a modernejšie.  Skutočná novinka však tkvie vo vycibrenejších technických riešeniach. Nový systém ovládania a zobrazovania, nové, ešte úspornejšie troj-, resp. štvorvalcové motory používajúce technológiu MINI TwinPower Turbo, asistenčné systémy pre vodiča a novinky technológie MINI Connected Services – ako je zobrazovanie údajov na čelnom skle, aktívny systém regulácie rýchlosti s kamerovým systémom Driving Assistant alebo systém upozorňujúci na nebezpečenstvo kolízií či zrážky s chodcom, s funkciou automatického brzdenia. Zvýšila sa úroveň dielenského spracovania a použitých materiálov, preto nový model môže byť ešte lepším etalónom pre konkurenčné značky v oblasti zábavy za volantom, prémiovej kvality a individuality.
Na oficiálnej otváracej party oslavovalo otvorenie svetovo prvého MINI BARU viac ako 400 pozvaných hostí.

Jakub Steiner                                                                           Photos: Press

www.minibar-budapest.com